CHIRURGIA SPECJALISTYCZNA

Plan leczenia krok po kroku

Czasami, aby przywrócić pacjentowi piękny, zdrowy uśmiech, musimy uciec się do zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej.
Obejmuje ona leczenie chorób w obszarze twarzoczaszki, tkanek miękkich twarzy oraz jamy ustnej.
W zakres zabiegów chirurgii stomatologicznej wchodzą przede wszystkim ekstrakcje zębów, resekcja uszkodzonych bądź zainfekowanych korzeni zębów, przygotowywanie do leczenia protetycznego, leczenie przetok i ropni, czy nacinanie wiązadeł oraz języka w terapii logopedycznej.
W Partner Dent wiemy, że leczenie chirurgiczne może być stresujące i wywoływać lęk, dlatego nasi lekarze już na pierwszej wizycie ustalają z pacjentem plan leczenia i dokładnie, krok po kroku, opisują przebieg całej procedury. W razie potrzeby wyjaśniają także pacjentowi wszelkie wątpliwości. A w trakcie leczenia wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt oraz wiedzę zdobytą dzięki wieloletniej praktyce.
W Partner Dent Twój uśmiech ma znaczenie.

W Partner Dent dbamy o każdy uśmiech, nawet ten najmniejszy!

Usuwanie ósemek

Ósemki, nazywane potocznie zębami mądrości, dość często bywają problematyczne. Uznawane są za jeden z narządów szczątkowych, czyli takich, które w trakcie ewolucji straciły swoją pierwotną funkcję. Dlaczego jest więc z nimi tyle problemów?
W toku ewolucji rozmiar ludzkiej szczęki uległ zmniejszeniu, nie szło to jednak w parze z zanikaniem mniej przydatnych zębów – ósemek właśnie.
Skutkiem tych zmian jest ich nieprawidłowe ustawienie, wyrzynanie się pod nieprawidłowym kątem oraz skłonności do psucia, a co za tym idzie, wywoływania stanu zapalnego. Często także nie wyrzynają się całkowicie.
W Partner Dent wykonujemy ekstrakcję ósemek w znieczuleniu, przez co jest ona dla pacjenta zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Po wykonanym zabiegu pacjent otrzymuje szereg zaleceń dotyczących dbania o higienę, a także, w razie takiej potrzeby, receptę na odpowiednio dobrane środki przeciwbólowe.

Resekcje

Odczuwasz nieustający ból nasilający się przy nagryzaniu, a do tego towarzyszy mu obrzęk policzka, obecność uwypukleń na dziąśle oraz stan podgorączkowy? To objawy świadczące o rozwoju stanu zapalnego tkanek otaczających korzeń zęba.
W przypadku, gdy nie ma możliwości ponownego leczenia kanałowego danego zęba lub ząb nie poddaje się takiemu leczeniu, przeprowadza się resekcję wierzchołka korzenia.
To zabieg chirurgiczny polegający na odcięciu wierzchołka korzenia zęba przy jednoczesnym oczyszczeniu otaczającej go kości z wszelkich zmian chorobowych i stanów zapalnych. Koniec kanału wypełnia się specjalnym cementem, aby go uszczelnić. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Korekta wędzidełka

Wędzidełko to błona łącząca dolną powierzchnię języka z dnem jamy ustnej. Często jednak zdarzają się problemy z jego budową.
Nierzadko zgłaszają się do nas pacjenci ze zbyt krótkim wędzidełkiem, które powoduje wady wymowy, problemy ze ssaniem i przeżuwaniem, a także problemy z zaleganiem śliny.
Rzadziej zdarza się, że wędzidełko jest za długie, wtedy także pojawiają się wady wymowy oraz wady zgryzu.
W obu tych przypadkach rekomendowanym rozwiązaniem jest zabieg korekty wędzidełka. Wykonuje się nacięcie błony w poziomie przy użyciu nożyczek chirurgicznych lub skalpela. Zabieg trwa krótko i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Odtwórz wideo
Kinga Król

Pacjenci doktor Ewy Krzyżaniak mają powody do uśmiechu. Poznajcie Kingę, która opowie Wam o swoich doświadczeniach z doktor Ewą i leczeniem w klinice Partner Dent.

Nazywam się Kinga Król. Zawodowo zajmuję się projektowaniem mody. O mój uśmiech na co dzień dba doktor Ewa Krzyżaniak z kliniki Partner Dent. Przyznaję, że należę do trudnych pacjentów, jednak doktor Ewa ma do mnie zawsze ogrom cierpliwości. Wie też, co jest dla mnie najlepsze w danym momencie, dlatego mam do niej pełne zaufanie. Jest to osoba pełna pasji i zaangażowania, a przy tym na wskroś profesjonalna. Ma serce na dłoni i jest po prostu niesamowita.
Odtwórz wideo
Szymon Meissner

Pacjenci doktor Ewy Krzyżaniak mają powody do uśmiechu. Poznajcie Szymona, który opowie Wam o swoich doświadczeniach z doktor Ewą i leczeniem w klinice Partner Dent.

Nazywam się Szymon Meissner. Do kliniki Partner Dent trafiłem kilkanaście lat temu i tutaj poznałem doktor Ewę Krzyżaniak. Moje problemy z zębami zaczęły się dość wcześnie, a pani doktor zajęła się nimi wszystkimi kompleksowo. Za każdym razem objaśniała mi jakie podejmie działania i pokazywała wizualizację tego, jak będzie wyglądał cały cykl zabiegu. Od początku czułem, że znajduję się w dobrych rękach.

Co zyskujesz wybierając partner dent

Stomatologia na partnerskich zasadach

30 dni odroczenia płatności

Zdarzają się przypadki, kiedy pilnie musisz skorzystać z pomocy specjalisty, nawet jeśli nie dysponujesz w danym momencie wystarczającymi środkami. Nie martw się, u nas za każdy zabieg możesz zapłacić dopiero po 30 dniach i to bez żadnych dodatkowych opłat.

Wygodne raty

Chcesz wreszcie kompleksowo zadbać o swoje zęby, ale obawiasz się, że ilość wydatków Cię przytłoczy? Skorzystaj z oferty Alior Bank! Zainwestuj w siebie, rozkładając płatność za leczenie na dogodne, lekkie do spłacania raty.

Przewidywalne koszty

Zdarzyło Ci się wychodzić z gabinetu specjalisty z duszą na ramieniu, nie wiedząc ile będziesz musiał zapłacić? U nas nie musisz się o to martwić. Już na pierwszej wizycie przygotujemy plan leczenia, poinformujemy Cię ile czasu potrwa i ile będzie kosztować.

Gwarancja

Każdy pacjent jest u nas objęty opieką pozabiegową, a na każdy zabieg wykonany w naszej klinice dajemy gwarancję. W trakcie trwania okresu gwarancji Pacjent odbywa wizytę kontrolną z higienizacją dwa razy w roku. Szczegóły Programu Gwarancyjnego ‘’Pewny uśmiech z Partner Dent’’ w placówce!

NASZ BLOG

Publikacje naszych Specjalistów

Korona, licówka czy implant?

Przez wiele lat mojej praktyki bardzo często pacjenci pytali mnie:
– Pani Doktor, co wybrać: koronę, licówkę, czy implant?

Zawsze odpowiadałam tak samo – to wszystko zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta. W tym artykule wyjaśniam różnice pomiędzy licówkami, koronami oraz implantami. Odpowiadam także na wspomniane pytanie, zadawane mi często przez pacjentów.

Leczenie wad zgryzu – tradycyjny aparat, czy nakładki invisalign?

Wady zgryzu to nie tylko problem estetyki jamy ustnej. W zależności od stopnia zaawansowania, mogą one wpływać także na czynności życiowe, takie jak mówienie, oddychanie, czy jedzenie. A co za tym idzie, bardzo mocno nadwyrężają komfort psychiczny. Dlatego tak istotne jest rozpoczęcie odpowiedniego leczenia.

Chcę poznać ofertę