estetyka

Uśmiech rodem z Hollywood

Marzysz o pięknym uśmiechu rodem z Hollywood? Jednak patrząc w lustro widzisz przebarwienia i niezbyt równe zęby?
Nic straconego! Ty także zasługujesz na piękny uśmiech, a z Partner Dent jest on w zasięgu ręki!
W dbaniu o piękny uśmiech wspiera nas stomatologia estetyczna obejmująca wszystkie działy stomatologii i wspomagająca je w poprawie wyglądu naszych zębów. Możemy usunąć nieestetyczne przebarwienia, naprawić lub skorygować kształt zębów, a także zmienić ich kolor. Pozwala także wypełnić braki w uzębieniu, pojawiające się na skutek ekstrakcji, choroby, czy wypadku.
Często zdarza się, że pacjent trafia do nas nie z jednym, a kilkoma problemami z uzębieniem.
Dlatego w Partner Dent stawiamy na holistyczne podejście do leczenia. Każdy przypadek, który tego wymaga, konsultujemy interdyscyplinarnie ze specjalistami ze wszystkich dziedzin, których dotyczą problemy pacjenta.

Jeśli problemem jest

KRZYWE ZĘBY
NIEPRAWIDŁOWY ZGRYZ
PRZEBARWIENIA
UKRUSZONY ZĄB
UTRATA ZĘBA
BEZZĘBIE
POTRZEBA POPRAWY KOMFORTU ŻYCIA
BRAK PEWNOŚCI SIEBIE
Leczenie holistyczne bez bólu i stresu

Po pierwsze trafna i szybka diagnostyka

RTG

RTG, czyli rentgen zębów, to badanie, które pozwala uwidocznić stan zębów oraz ich budowę, w tym liczbę kanałów korzeniowych w danym zębie. Dzięki temu jest ono bardzo pomocne w diagnostyce.
W Partner Dent dysponujemy nowoczesnym, a co za tym idzie bezpiecznym sprzętem do wykonywania zdjęć RTG. Badanie trwa krótko i jest całkowicie bezbolesne, a pacjent nie musi się do niego w żaden sposób wcześniej przygotowywać.

Konsultacja interdyscyplinarna

Często zdarza się, że pacjent trafia do nas nie z jednym, a kilkoma problemami z uzębieniem.
Dlatego w Partner Dent stawiamy na holistyczne podejście do leczenia. Każdy przypadek, który tego wymaga, konsultujemy interdyscyplinarnie, ze specjalistami ze wszystkich dziedzin, których dotyczą problemy pacjenta. Wspólnie ustalamy plan działania tak, aby pomóc pacjentowi w pełnym możliwym zakresie.

Leczenie adekwatne

Po wnikliwej konsultacji, wykonaniu niezbędnych badań oraz postawieniu trafnej i szczegółowej diagnozy przechodzimy do działania. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam dobrać proces leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta. A szeroki wachlarz naszych usług sprawia, że leczenie jest skuteczne i przebiega w sposób jak najbardziej komfortowy.
Kiedy pacjent wychodzi z gabinetu, nasza opieka nad nim się nie kończy. Po każdym zabiegu lekarz przedstawia pacjentowi zalecenia dotyczące dalszego dbania o uzębienie.

Opieka pozabiegowa z gwarancją

Dla nas najważniejszy jest Pacjent – uśmiechnięty i zadowolony. Dlatego nasza rola nie kończy się jedynie na wykonaniu zabiegu.
Każdy Pacjent jest u nas objęty opieką pozabiegową, a na każdy zabieg wykonany w naszej klinice dajemy gwarancję. W trakcie trwania okresu gwarancji Pacjent odbywa wizytę kontrolną z higienizacją dwa razy w roku. Szczegóły Programu Gwarancyjnego ‘’Pewny uśmiech z Partner Dent’’ w placówce!
Robimy wszystko, aby nasi Pacjenci czuli się zaopiekowani na 100%!

BONDING

Prosta metoda odbudowy

Zauważyłeś u siebie złamany lub ukruszony ząb albo przebarwienia?
Takie problemy wyraźnie psują estetykę Twojego uśmiechu. W Partner Dent mamy na to idealne rozwiązanie – bonding.
To nieinwazyjna metoda odbudowy zębów polegająca na pokryciu ich cienką warstwą żywicznego kompozytu. Pozwala na szybką odbudowę oraz pozbycie się nieestetycznych przebarwień, a co za tym idzie, przywrócenie Ci pięknego uśmiechu.
Co najważniejsze, można go wykonać w trakcie jednej wizyty stomatologicznej, a różnica w wyglądzie Twoich zębów dostrzegalna jest natychmiast.

Co wyróżnia bonding?
W przypadku wykonania zabiegu bondingu nie ma potrzeby wcześniejszego szlifowania odbudowywanego zęba. Lekarz nakłada jedynie materiał kompozytowy na ząb pacjenta, bez żadnych dodatkowych przygotowań.
To zabieg nowoczesny, skuteczny, bezbolesny, a przede wszystkim dający natychmiastowe rezultaty.

Kiedy zdecydować się na bonding ?

Jeśli dostrzegasz mankamenty swojego uśmiechu i cenisz sobie szybkie oraz skuteczne rozwiązania – bonding jest dla Ciebie optymalnym wyborem. Nie tracisz czasu, ani pieniędzy.
Dzięki bondingowi możesz błyskawicznie pozbyć się szpar międzyzębowych, czy poprawić kształt i kolor zębów.
Marzysz o śnieżnobiałych zębach i efekcie „Hollywood Smile”, ale zwykłe zabiegi wybielania nie przynoszą oczekiwanych przez Ciebie efektów? Tu także świetnym rozwiązaniem jest bonding.

Jakie są zalety takiej metody?

Bonding zaliczany jest do metod addytywnych, polegających na implementacji materiału na powierzchnię zęba. Dzięki temu nie ma konieczności wcześniejszego ingerowania w naturalną strukturę zęba poprzez jego szlifowanie. Zabieg bondingu nie wymaga nawet znieczulenia miejscowego, ponieważ jest całkowicie bezbolesny. Cały proces jest znacznie krótszy, niż w przypadku tradycyjnych licówek – bonding można wykonać już podczas jednej wizyty.
Zabieg jest w pełni odwracalny. Bonding można wymienić lub całkowicie zdjąć z powierzchni zębów w razie zaistnienia takiej potrzeby. Wprowadzenie ewentualnych zmian lub poprawek  jest bardzo proste – podobnie, jak sam bonding, można je wykonać zaledwie na jednej wizycie. Bez konieczności ponownego wytworzenia, jak w przypadku korony czy licówki porcelanowej.

Wybór koloru bondingu

Kolor bondingu zależy tylko i wyłącznie od wyboru i oczekiwań pacjenta. Najczęściej zaleca się kolor naturalny, zbliżony do koloru zębów pacjenta, jednak często, chcąc uzyskać efekt wybielania, pacjenci wybierają kolor śnieżnobiały. Dobierając kolor należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy barwa jest ciepła, czy zimna i czy pasuje do karnacji i typu urody. Dlatego, aby wybrać kolor optymalny, bonding dobiera się zarówno w świetle naturalnym, jak i sztucznym. Można go także „przymierzyć”, nakładając próbnie na ząb bonding w danym kolorze. Pacjent, widząc efekt na jednym zębie, ma już wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądał efekt końcowy.

Obecnie panują trzy tendencje doboru koloru bondingu:
  • naturalny, dopasowany do pozostałych zębów
  • jaśniejszy, który daje efekt mocno wybielonych zębów
  • biały, czyli tzw. śnieżnobiały. Chociaż nasi lekarze nie reomedują tego koloru, to wybór zawsze należy do Pacjenta.

Każdy kolor można odpowiednio charakteryzować: odtwarzać strukturę powierzchni zębów i naturalne cieniowanie. Bonding to wiele możliwości zmiany Twojego uśmiechu.

IMPLANTY

Przywracamy pewność siebie

Straciłeś ząb. Czy to w wyniku jakiegoś wypadku, czy po zabiegu ekstrakcji w gabinecie stomatologicznym. Twój uśmiech nie wygląda już tak dobrze, jak byś chciał. Co zrobić w takim przypadku? Do jakiego specjalisty się udać?
Z pomocą przyjdzie implantolog, czyli lekarz, który zajmuje się uzupełnianiem braków zębowych.
Implanty kojarzą Ci się ze złotymi zębami albo sztuczną szczęką babci?
Nic bardziej mylnego! Nowoczesne implanty wyglądają jak Twoje naturalne zęby. Mimo, iż wykonane są ze sztucznego tworzywa, zostały opracowane w taki sposób, aby dać Ci maksimum komfortu oraz uczucia naturalności i swobody. Protetyka stomatologiczna pozwala nam przywrócić Ci piękny uśmiech, a co za tym idzie, także pewność siebie.
W Partner Dent wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie oraz najnowocześniejsze technologie, abyś mógł olśniewać swoim uśmiechem.

Implantologia idealnie dopasowana do Twoich potrzeb

Leczenie pojedynczych braków

Jeżeli Twoim problemem jest brak jednego zęba, najczęstszym i najlepszym proponowanym przez nas rozwiązaniem jest wszczepienie implantu i zamocowanie na nim korony protetycznej. W Partner Dent oferujemy naszym pacjentom szeroki wachlarz możliwych rekonstrukcji, dobieranych wraz z pacjentem indywidualnie i dostosowanych dokładnie do jego potrzeb. Mogą to być: korony ceramiczne, korony cyrkonowe, korony na podbudowie metalowej, czy korony wykonane z nowoczesnego polimeru HIPC. Istnieje także możliwość przytwierdzenia odbudowy do mostu, który zostaje osadzony na zdrowych zębach, jednak nie rekomendujemy tej metody, ze względu na konieczność szlifowania zębów.

Leczenie kilku braków zębowych

W przypadku, gdy Twoim problemem jest brak kilku zębów, także mamy dla Ciebie różnorodne rozwiązania. Gdy braki sąsiadują ze sobą, optymalnym wyjściem jest wykonanie mostów protetycznych z pełnym zestawem koron, które imitują utracone zęby. Implanty wszczepia się po przeciwległych stronach ubytku i to na nich osadza się mosty. Tutaj także możemy użyć egzemplarzy porcelanowych, cyrkonowych lub na podbudowie metalowej. Jeśli braki nie sąsiadują ze sobą, prowadzimy leczenie jak w przypadku pojedynczych luk.

Implantologiczne leczenie bezzębia

Bezzębie, czyli całkowity, lub częściowy (w przypadku, gdy zostało ich niewiele) brak zębów. Może być wynikiem wypadku, lub chorób, takich jak paradontoza. Wbrew pozorom dotyka ono wielu ludzi, utrudniając im codzienne funkcjonowanie. Można temu jednak zaradzić poprzez wszczepienie implantów i osadzenie na nich zaawansowanych protez. Daje to niemal naturalną stabilność protezy, przez co nie ma potrzeby zdejmowania jej na noc, a ryzyko wypadnięcia podczas jedzenia, czy kichania jest minimalne. Co więcej, pojawiające się w wyniku bezzębia nieestetyczne zmarszczki znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różyczki. Przy użyciu nowoczesnych protez all-on-4/all-on-6 pacjent może odzyskać piękny uśmiech już po zaledwie jednej wizycie.

5 kroków do perfekcyjnego uśmiechu

KONSULTACJA I DIAGNOSTYKA
W Partner Dent każdego pacjenta traktujemy indywidualnie, dlatego proces leczenia zaczynamy od konsultacji, na której ustalamy jego potrzeby oraz oczekiwania dotyczące prowadzonego leczenia. Kiedy już dokładnie wiemy, czego dany pacjent potrzebuje, zaczynamy diagnostykę. Pozwala nam ona określić naturę problemu, a także dobrać optymalne rozwiązanie. Po rozmowie z pacjentem i wykonaniu szczegółowej diagnostyki układamy Plan Leczenia, a następnie przedstawiamy go wraz z kosztorysem. W Partner Dent dbamy o to, aby nasi pacjenci czuli się zaopiekowani, dlatego zawsze odpowiadamy na wszystkie ich pytania i wyjaśniamy niejasności.
PRZYGOTOWANIE
Aby pacjent wyszedł od nas uśmiechnięty, niekiedy musimy przeprowadzić także wcześniejsze zabiegi chirurgiczne. Dzieje się tak w przypadku, gdy mamy do czynienia z bezzębiem lub długotrwałymi brakami zębowymi.
Zabiegi takie przeprowadzamy aby odbudować tkanki kostne oraz stworzyć odpowiednie warunki do dalszych działań implantologicznych. Do najczęściej wykonywanych zabiegów należy sterowana regeneracja kości lub podniesienie dna zatoki szczękowej.
WSZCZEPIENIE IMPLANTÓW
Kiedy już wykonamy wszelkie niezbędne zabiegi i mamy pewność, że pacjent jest gotowy na dalsze leczenie, zaczynamy wszczepianie implantów. Implanty to niewielkie śrubki wykonane najczęściej z tytanu. To nie sztuczne zęby, a imitacja korzenia brakującego zęba, na której następnie osadza się koronę lub most. Stanowi on jedynie podparcie i po zakończeniu leczenia jest całkowicie niewidoczny. Wszczepienie jednego implantu trwa zaledwie kilkanaście minut, dzięki czemu, w trakcie jednej wizyty można ich wszczepić nawet kilka.
PRZYGOTOWANIE KORONY
Po wszczepieniu implantów rozpoczynamy przygotowanie do wykonania indywidualnie stworzonych, idealnie dopasowanych do potrzeb pacjenta rekonstrukcji. Lekarz za pomocą skanera węwnątrzustnego pobiera od pacjenta wyciski uzębienia, które następnie wysyłane są do laboratorium protetycznego. Tam wykwalifikowany technik stomatologiczny tworzy wspomniane rekonstrukcje. W czasie oczekiwania na ich wykonanie, lekarz zakłada pacjentowi tymczasowe odpowiedniki, dzięki którym może on funkcjonować normalnie do czasu, aż rekonstrukcje będą gotowe. W Partner Dent używamy koron wykonanych z niezwykle trwałej pełnej ceramiki. Kolor, fakturę oraz kształt korony dobieramy tak, aby idealnie komponowały się z resztą uzębienia. Dzięki temu dopełniają estetyczny wygląd uśmiechu, a pacjent może się nim cieszyć przez długie lata.
WYKOŃCZENIE
Kiedy indywidualne rekonstrukcje są już przygotowane, zapraszamy pacjenta na wizytę, na której będziemy je trwale zamocowywać w jego jamie ustnej. Po zamocowaniu rekonstrukcji, poddajemy weryfikacji efekt końcowy. Jeśli zachodzi taka potrzeba, dokonujemy drobnych korekt, tak aby pacjent wyszedł z gabinetu w pełni zadowolony ze swojego nowego uśmiechu. W Partner Dent stosujemy w trakcie leczenia specjalne szablony implantologiczne, które wspomagają nas w odpowiednim planowaniu. Dzięki temu obniżamy do minimum ryzyko ewentualnych powikłań i osiągamy najlepsze możliwe efekty, zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Gotowe! Teraz nasz pacjent może cieszyć się pięknym, nowym uśmiechem!

LICÓWKI I KORONY

Estetyka uśmiechu

Marzysz o pięknym uśmiechu rodem z Hollywood? Jednak patrząc w lustro widzisz przebarwienia i niezbyt równe zęby?
Nic straconego! Ty także zasługujesz na piękny uśmiech, a z Partner Dent jest on w zasięgu ręki! W przypadku, gdy Twoim problemem są nieestetyczne przebarwienia, uszkodzenia lub diastema, idealnym rozwiązaniem będą licówki. Co to takiego?
Licówki to cienkie nakładki, porcelanowe lub kompozytowe, które są przyklejane na zęby, żeby zmienić ich kolor i kształt. Maskują także przerwy między zębami, które zbyt mocno rzucają się w oczy. Jednak gdy Twoje zęby są bardziej zniszczone i potrzebują większej odbudowy, z pomocą przychodzą korony. Mają one na celu zastąpienie widocznej części zęba, aby poprawić estetykę Twojego uśmiechu. Mają postać „czapeczki”, którą nakłada się na oszlifowany wcześniej ząb.
Bez względu na to, czy potrzebujesz koron, czy licówek, z Partner Dent odzyskasz swój uśmiech!

Licówka kompozytowa

Licówki kompozytowe, podobnie jak ceramiczne, maskują niedoskonałości uśmiechu, takie jak przebarwienia. Wykonane są z identycznego jak wykorzystywany do wypełniania ubytków w zębach materiału światłoutwardzalnego. Są relatywnie tańsze od licówek porcelanowych, jednak ich trwałość jest o wiele mniejsza. Co więcej, nie wyglądają naturalnie i szybko się przebarwiają.

Licówka porcelanowa

Licówki porcelanowe to cienkie nakładki, które dokleja się do naturalnych zębów. Maskują drobne nierówności i przebarwienia, a także przerwy między zębami. Są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, zatem Twój uśmiech będzie olśniewający przez długi czas. W porównaniu z licówkami kompozytowymi są droższe, jednak ich jakość i trwałość są o wiele większe.

Korona

Korona to rozwiązanie stosowane w przypadku znacznego zniszczenia zębów – złamania, czy skruszenia, a także jako wykończenie implantów. Mogą poprawiać estetykę zębów, ale także je zastępować. Korony przypominają wyglądem nakładki imitujące ząb. Mogą być wykonane z różnych materiałów – ceramiki, cyrkonu, lub na podbudowie z metalu. Montowane są na wcześniej oszlifowanych zębach lub implantach. Korona to rozwiązanie trwałe, nie ulegające samoistnym uszkodzeniom ani przebarwieniom. Wyglądem doskonale stapiają się z naturalnymi zębami.

wybielanie

Wymarzony biały uśmiech

Z czasem nasze zęby żółkną lub pojawiają się na nich nieestetyczne przebarwienia. Nie oznacza to wcale, że nie dbasz o zęby wystarczająco! To naturalny proces, jednak mocno wspomaga go picie dużej ilości kawy bądź herbaty oraz palenie papierosów.
W pewnym stopniu żółknięciu zębów może zapobiec regularna higienizacja, piaskowanie i fluorowanie zębów.
Jeśli jednak samo dbanie o higienę nie wystarcza, a Ty marzysz o pięknym, białym uśmiechu, możesz poddać się zabiegowi wybielania zębów.
Istnieje wiele metod, a do najpopularniejszych z nich należą: technika laserowa, lampowa oraz nakładkowa.
Wybielanie przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym jest procesem całkowicie bezpiecznym dla Twoich zębów. A jeśli regularnie dbasz o higienizację, jego efekt może się utrzymać nawet do dwóch lat.
W Partner Dent wiemy, że każdy zasługuje na to, aby zabłysnąć uśmiechem.

Odtwórz wideo
Kinga Król

Pacjenci doktor Ewy Krzyżaniak mają powody do uśmiechu. Poznajcie Kingę, która opowie Wam o swoich doświadczeniach z doktor Ewą i leczeniem w klinice Partner Dent.

Nazywam się Kinga Król. Zawodowo zajmuję się projektowaniem mody. O mój uśmiech na co dzień dba doktor Ewa Krzyżaniak z kliniki Partner Dent. Przyznaję, że należę do trudnych pacjentów, jednak doktor Ewa ma do mnie zawsze ogrom cierpliwości. Wie też, co jest dla mnie najlepsze w danym momencie, dlatego mam do niej pełne zaufanie. Jest to osoba pełna pasji i zaangażowania, a przy tym na wskroś profesjonalna. Ma serce na dłoni i jest po prostu niesamowita.
Odtwórz wideo
Szymon Meissner

Pacjenci doktor Ewy Krzyżaniak mają powody do uśmiechu. Poznajcie Szymona, który opowie Wam o swoich doświadczeniach z doktor Ewą i leczeniem w klinice Partner Dent.

Nazywam się Szymon Meissner. Do kliniki Partner Dent trafiłem kilkanaście lat temu i tutaj poznałem doktor Ewę Krzyżaniak. Moje problemy z zębami zaczęły się dość wcześnie, a pani doktor zajęła się nimi wszystkimi kompleksowo. Za każdym razem objaśniała mi jakie podejmie działania i pokazywała wizualizację tego, jak będzie wyglądał cały cykl zabiegu. Od początku czułem, że znajduję się w dobrych rękach.

Co zyskujesz wybierając partner dent

Stomatologia na partnerskich zasadach

30 dni odroczenia płatności

Zdarzają się przypadki, kiedy pilnie musisz skorzystać z pomocy specjalisty, nawet jeśli nie dysponujesz w danym momencie wystarczającymi środkami. Nie martw się, u nas za każdy zabieg możesz zapłacić dopiero po 30 dniach i to bez żadnych dodatkowych opłat.

Wygodne raty

Chcesz wreszcie kompleksowo zadbać o swoje zęby, ale obawiasz się, że ilość wydatków Cię przytłoczy? Skorzystaj z oferty Alior Bank! Zainwestuj w siebie, rozkładając płatność za leczenie na dogodne, lekkie do spłacania raty.

Przewidywalne koszty

Zdarzyło Ci się wychodzić z gabinetu specjalisty z duszą na ramieniu, nie wiedząc ile będziesz musiał zapłacić? U nas nie musisz się o to martwić. Już na pierwszej wizycie przygotujemy plan leczenia, poinformujemy Cię ile czasu potrwa i ile będzie kosztować.

Gwarancja

Każdy pacjent jest u nas objęty opieką pozabiegową, a na każdy zabieg wykonany w naszej klinice dajemy gwarancję. W trakcie trwania okresu gwarancji Pacjent odbywa wizytę kontrolną z higienizacją dwa razy w roku. Szczegóły Programu Gwarancyjnego ‘’Pewny uśmiech z Partner Dent’’ w placówce!

NASZ BLOG

Publikacje naszych Specjalistów

Korona, licówka czy implant?

Przez wiele lat mojej praktyki bardzo często pacjenci pytali mnie:
– Pani Doktor, co wybrać: koronę, licówkę, czy implant?

Zawsze odpowiadałam tak samo – to wszystko zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta. W tym artykule wyjaśniam różnice pomiędzy licówkami, koronami oraz implantami. Odpowiadam także na wspomniane pytanie, zadawane mi często przez pacjentów.

Leczenie wad zgryzu – tradycyjny aparat, czy nakładki invisalign?

Wady zgryzu to nie tylko problem estetyki jamy ustnej. W zależności od stopnia zaawansowania, mogą one wpływać także na czynności życiowe, takie jak mówienie, oddychanie, czy jedzenie. A co za tym idzie, bardzo mocno nadwyrężają komfort psychiczny. Dlatego tak istotne jest rozpoczęcie odpowiedniego leczenia.

Chcę poznać ofertę